سبزیجات فاقد مواد مغذی – پایین آمدن کشاورزی مدرن
۰
سبزی خشک

به نقل از خشکبار و سبزی خشک فردوس ناب؛ متوسط ​​تولید کننده سبزیجات امروزی کار شگفت انگیزی در تغذیه مقادیر زیادی از مردم در مقیاس بزرگ انجام داده است. با این حال، به نظر می رسد که این تجارت با هزینه و طعم بهینه و تغذیه به دست می آید. در دوره های اقتصادی دشوار، می تواند یک کار نسبتاً هولناک باشد برای پیدا کردن بهترین ارزش غذایی برای بودجه خانواده شما، هنگام صحبت از سبزیجات تازه، در فروشگاه های مواد غذایی فوق العاده.

سبزیجات فاقد مواد مغذی

دونالد آر دیویس، پیشین تحقیق قبلی با انستیتوی بیوشیمیایی در دانشگاه تگزاس، آستین ادعا می کند، “قطعاً بین گونه های پرمصرف و کم عملکرد و در مقدار متغیر مواد مغذی موجود در آنها، همبستگی وجود دارد.”

آنچه معمولاً شناخته می شود، امروز به عنوان اثر رقت ژنتیکی؛ برای اولین بار در یک مطالعه در سال 1981 که توسط WM Jarrell و RB Beverly در “پیشرفت در زراعت” انجام شد، مطالعه و منتشر شد. آنچه کمتر مورد مطالعه قرار گرفته است، اثرات تغذیه ای اصلاح ژنتیکی انتخابی غذاهای گیاهی است که به طور خاص برای بازده بالاتر انتخاب می شوند.

در سال 1996، مطالعه ای در کارولینای جنوبی با استفاده از انواع کلم بروکلی انتخاب شده برای بازده بالای آن انجام شد. نشان داده شد که تولید ژنتیکی انتخابی منجر به از بین رفتن پروتئین، اسیدهای آمینه و شش ماده معدنی مختلف می شود. دیویس می گوید: “اندازه گیری جامد محصول نهایی اطمینان از افزایش تغذیه ندارد و در حقیقت، با خشک شدن بیشتر مواد معدنی غلظت مواد معدنی را رقیق می کند  و این باعث می شود که یک منبع غذایی خالی از مواد غذایی استفاده شود.”

سبزی خشک و خشکبار فردوس ناب dried herbs dried vegetables
سبزی خشک ناب

علل از بین رفتن مواد مغذی سبزیجات

از علل از بین رفتن مواد مغذی مهم همچنین می توان به صنعتی شدن کشاورزی اشاره کرد که به شدت به کودهای شیمیایی، سموم دفع آفات، علف کش ها و تکنیک های برداشت سریع متکی است. وقتی غذاهای گیاهی زودتر برداشت می شوند، گیاه زمان کمتری برای جذب مواد معدنی از خاک مورد نیاز برای طی کردن روند سنتز طبیعی خود دارد.

شیوه های کشاورزی مانند موارد ذکر شده در بالا، همراه با عدم چرخش محصولات زراعی، منجر به استفاده بیش از حد از خاک ها به سمت تخلیه مواد معدنی شده است. نه تنها گیاهان برای رشد سالم به طیف گسترده ای از مواد مغذی نیاز دارند، بلکه ما به آنها نیاز داریم که در منابع غذایی گیاه به وفور قرار بگیرند، بنابراین آنها به طور طبیعی برای ما سالم هستند که بخوریم.

تخمین زده می شود که مقداری بین 5 تا 40 درصد پروتئین و مواد معدنی کمتر در سبزیجات دارای بازرگانی وجود داشته باشد، در مقایسه با محصولات ارگانیک یا محلی که مقرون به صرفه هستند. پنجاه سال پیش، این مسئله کمتر از امروز به وجود آمده و مشخص نیست که میوه ها در مقایسه با سبزیجات چقدر اثر می گذارند.

این ممکن است یکی از دلایلی باشد که کارشناسان بهداشت تغذیه اخیراً 7 تا 9 وعده در روز (یا بیشتر) از این گروه مهم غذایی را توصیه کرده اند. دستورالعمل قدیمی 5 روزه به طور ناگهانی منسوخ شده است.

سبزی خشک و خشکبار فردوس ناب dried herbs dried vegetables
سبزی خشک ناب

افزودن بیشتر میوه و سبزیجات به رژیم غذایی

از نظر واقعی، برای افزودن مزایای بیشتر میوه و سبزی به رژیم غذایی روزانه ما چه می توانیم بکنیم؟ خوب، شما می توانید یک باغچه سبزیجات کوچک را امتحان کنید. ساده ترین گزینه خرید و فروش به صورت ارگانیک و محلی تا حد امکان است.

تمرکز خود را بر گرفتن غذاهای کامل بیشتر که به عنوان طبیعت در نظر گرفته شده و با شیوه های رشد پایدار رشد می کنند، متمرکز کنید. بیشتر افراد موافقند غذاهایی که از این طریق ایجاد می شوند نه تنها طعم بهتری دارند، بلکه اغلب از کیفیت بهتری نیز برخوردار هستند و بسیار خوشبو تر هستند.

هنگام خرید ارگانیک، از تاکتیک های سایه زا برای تجارت بزرگ که برچسب مواد غذایی ارگانیک را لکه دار کرده است، مراقب باشید. فقط به دلیل اینکه این برچسب می گوید ارگانیک است، به معنای واقعی آن نیست. بسیاری از کشاورزان محلی کوچکتر، مواد غذایی با کیفیت ارگانیک تولید می کنند، اما قادر به پرداخت هزینه صدور گواهینامه گران قیمت مورد نیاز برای برچسب زدن قانونی از این طریق نیستند.

اگر مرتباً در بازارهای محلی کشاورزان خرید می کنید و محصول ارگانیک برای شما مهم است، فقط با افرادی که غذای خریداری شده را تولید می کنند، صحبت کنید. ایجاد یک مکالمه ساده ترین راه برای فهمیدن چیزی است که شما می خواهید بدانید. محصولات ارگانیک که به طور ارگانیک تولید می شوند، به طور قطع باعث افزایش مصرف غذای شما در این گروه غذایی می شوند، به حدی که خوردن 5 عدد در روز ممکن است مقدار کافی برای حفظ سلامتی شما را پاسخگو باشد.

کمبود میوه و سبزیجات محلی و ارگانیک

بسته به شرایط آب و هوایی منطقه و شرایط خاک شما، کمبود میوه و سبزیجات محلی ممکن است گزینه های بسیار کمی برای شما به غیر از خوردن محصولات دارای بازرگانی تجاری باقی بگذارد. اگر این مورد است، خیلی نگران این موضوع نباشید. مطمئناً، صرف نظر از چگونگی رشد آنها، خوردن آنها به مراتب بهتر است.

می توان با استفاده از معدود مواد مغذی موجود، آنها را با نوشیدن آب بیشتر، برای شما موثرتر کرد. چیزی بیشتر از آب خالص کار بهتری در انتقال مواد مغذی به غشاهای سلولی سبزیجات نخواهد داشت که به جذب مواد مغذی با نگه داشتن سلول های هیدراته شده به خوبی کمک می کند، بعلاوه باعث از بین رفتن پسماندهای اکسیداتیو و سموم می شود.

اگر به شکل سدیم، چای و قهوه یا آب میوه باشد، آب به عنوان آب خالص به حساب نمی آید. آب باید نوشیدنی غالب باشد که هر روز شما را درگیر می کند و موجب صرفه جویی در آن نوشیدنی های دیگر برای استفاده های گاه به گاه و در حد اعتدال می شود.

شرکت خشکبار و سبزی خشک فردوس ناب؛ تولید کننده برتر انواع سبزیجات خشک در سطح خاورمیانه

برای خرید انواع سبزی خشک می توانید به سایت فروشگاهی فردوس ناب مراجعه کرده و در کمترین زمان محصول مورد نظر خود را با بالاترین کیفیت ممکن درب منزل تحویل نمایید.

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X