۱۲فایده بهداشتی استفاده از مریم گلی
۰
مریم گلی خشکبار و سبزی خشک فردوس ناب dried herbs dried vegetable

به نقل از شرکت خشکبار و سبزی خشک فردوس ناب: مریم گلی یک گیاه اساسی در آشپزخانه های مختلف در سراسر جهان است.نام های دیگر آن عبارتند از مریم معمولی، مریم باغ و Salvia officinalis. این خانواده متعلق به خانواده نعناع است، در کنار گیاهان دیگری همچون پونه، رزماری، ریحان و آویشن .مریم گلی دارای عطر و طعم قوی و عطر و طعم زمین است، به همین دلیل است که معمولا در مقادیر کم استفاده می شود. با این حال، آن را با انواع مختلف مواد مغذی و ترکیبات بسته بندی شده است.مریم گلی نیز به عنوان یک عامل تمیز کننده طبیعی، آفت کش ها و شیوه های آیینی در سوزاندن یا لکه دار کردن روحانی معشوق استفاده می شود.این گیاه سبز تازه، خشک و یا به صورت روغن نیز موجود است و مزایای سلامتی زیادی دارد.در اینجا 12 مزیت سلامت زا متعلق به مریم گلی وجود دارد.

سبزی خشک فردوس ناب dried herbs dried vegetable
سبزی خشک ناب، مریم گلی

1. مقدار زیادی از مواد مغذی مختلف

مریم گلی دارای دوز بالایی از مواد سالم و ویتامین ها و مواد معدنی است

یک قاشق چایخوری (0.7 گرم) مریم گلی حاوی :

کالری: 2

پروتئین: 0.1 گرم

کربوهیدرات: 0.4 گرم

چربی: 0.1 گرم

ویتامین K: 10٪ از مصرف روزانه مرجع (RDI)

آهن: 1.1٪ از RDI

ویتامین B6: 1.1٪ از RDI

کلسیم: 1٪ RDI

منگنز: 1٪ RDI

همانطور که می بینید، مقدار کمی از مریم گلی 10٪ از ویتامین K مورد نیاز شما را تامین می کند. مریم گلی شامل مقدار کمی منیزیم، روی، مس و ویتامین A، C و E. علاوه براین حاوی ادویه های آروماتیک، کافئین اسید، اسید کلروژنیک،E، A، C مریم گلی شامل مقدار کمی منیزیم، روی، مس و اسید رزمارینیک، الاجیک اسید و روتن مه همه نقش مهمی در سلامتی دارند. از آنجایی که در مقدار کمی مصرف می شود، مریم’گلی تنها مقادیر منفی کربوهیدرات، کالری، پروتئین و فیبر را تامین می کند.

سبزی خشک ناب dried herbs dried vegetables
سبزی خشک ناب، dried herbs, dried vegetables

غنی از ویتامین k

مریم گلی غنی از مواد مغذی – به ویژه ویتامین “کا” – با وجود داشتن کم کالری است. یک قاشق چایخوری (0.7 گرم) دارای 10٪ از نیازهای روزانه ویتامین “کا” شما است.

  1. با آنتی اکسیدان ها بارگذاری می شود

آنتی اکسیدان ها مولکول هایی هستند که به دفاع از بدن شما کمک می کنند و باعث خنثی سازی رادیکال های بالقوه مضر آزاد که با بیماری های مزمن ارتباط دارند (منبع 4Trusted).

سرشار از آنتی اکسیدان

مریم گلی حاوی بیش از 160 پلی فنول متمایز است که ترکیبات شیمیایی گیاهی هستند که به عنوان آنتی اکسیدان ها در بدن شما عمل می کنند (منبع 5Trusted).

کاهش ابتلا به سرطان

اسید کلروژنیک، اسید کافئیک، اسید رزمارینیک، اسید ellagic و روتن – که همه آنها در سیگار کش یافت شده – به مزایای سلامتی چشمگیر مانند خطر ابتلا به سرطان و بهبود عملکرد مغز و حافظه (1Trusted Source، 3Trusted Source) مرتبط هستند.

 سبزی خشک ناب dried herbs dried vegetables
سبزی خشک ناب، dried herbs, dried vegetables

کاهش کلسترول

یک مطالعه نشان داد که نوشیدن 1 فنجان (240 میلی لیتر) چای مریم گلی دو بار در روز به طور معنی داری افزایش می یابد. همچنین کلسترول کل و کلسترول “بد” LDL و همچنین کلسترول HDL “خوب” (6Trusted Source) را کاهش داد. مریم گلی دارای آنتی اکسیدان هایی است که با چندین مزیت سلامت مرتبط هستند، از جمله بهبود عملکرد مغز و کاهش خطر ابتلا به سرطان.

  1. ممکن است سلامت دهان را تامین کند

مریم گلی دارای اثرات ضد میکروبی است که می تواند میکروب هایی را که پلاک دندانی را خنثی می کنند خنثی کند. در یک مطالعه، دهانشویه مبتنی بر مریم گلی نشان داد که به طور موثر از باکتری استرپتوکوک موتانس کشتن، که به علت حفره های دندانی مشهور است (Source 7Trusted، Source 8Trusted) مشهود است.

در یک مطالعه لوله آزمایش، یک اسانس اساسی مبتنی بر مریم گلی نشان داد که کاندیدا آلبیکنز را کشت، و یک قارچ که ممکن است موجب حفره (Source 9Trusted، Source 10Trusted) شود را متوقف کند.

برطرف کننده عفونت های گوارشی

در یک بررسی مشخص شده است که عفونت های گوارشی ممکن است عفونت های گلو، آبسه های دندانی، لثه های آلوده و زخم دهان را درمان کند. با این حال، تحقیقات انسانی بیشتر برای تهیه توصیه های جامع مورد نیاز است.

دارای خواص ضد میکروبی

مریم گلی دارای خواص ضد میکروبی است که ممکن است میکروب هایی را که موجب رشد پلاک دندانی می شود، کشته شوند.

  1. کاهش علائم یائسگی

در طی یائسگی، بدن شما کاهش طبیعی در هورمون استروژن را تجربه می کند. این می تواند طیف وسیعی از نشانه های ناخوشایند را ایجاد کند. علائم عبارتند از گرگرفتگی، عرق بیش از حد، خشکی واژن و تحریک پذیری. برای کاهش علائم یائسگی (منبع 12Trusted) سگ مریم معمولی به طور سنتی استفاده می شود.

می تواند سطح قند خون را کاهش دهد

برگهای مریم معمولی به طور سنتی به عنوان درمان برای دیابت استفاده شده است. تحقیقات انسان و حیوانات نشان می دهد که ممکن است به کاهش سطح قند خون کمک کند. در یک مطالعه عصاره مریم گلوکز خون در موش های صحرایی با دیابت نوع 1 با فعال شدن یک گیرنده خاص کاهش می یابد. هنگامی که این گیرنده فعال می شود، می تواند به پاک کردن اسیدهای چرب آزاد در خون کمک کند، که به نوبه خود حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد (منبع 15Trusted، منبع 16Trusted).

مطالعه دیگری در موشهای مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که چای اسپرم مانند متفورمین است که یک دارو برای کنترل قند خون در افراد مبتلا به همان بیماری است (17Trusted Source). در افرادی که عصاره برگ مریم گلی است که قند خون را پایین می آورد و حساسیت انسولین را با اثر مشابهی مانند رویشیگلیتازون، یکی دیگر از داروهای ضد دیابت (18Trusted Source) نشان می دهد. با این حال، شواهد کافی برای توصیف مریم گلی به عنوان درمان دیابت وجود ندارد. تحقیق بیشتر در مورد انسان نیاز است.

سبزی خشک ناب dried herbs dried vegetables
سبزی خشک ناب، dried herbs, dried vegetables

بهبود حافظه

اعتقاد بر این است که ترکیبات موجود در مریم گلی دارای خواص مانند استروژن هستند، به آنها اجازه می دهد تا به گیرنده های خاصی در مغز خود بچسبند تا به بهبود حافظه و درمان گرما و عرق (13Trusted Source) کمک کنند. در یک مطالعه، مصرف روزانه یک مکمل سیگاری به طور قابل توجهی باعث کاهش تعداد و شدت گرگرفتگی بیش از هشت هفته (منبع 14Trusted) شد.

  1. می تواند حافظه و سلامت مغز را پشتیبانی کند

Sage می تواند به شما کمک کند مغز و حافظه خود را از طریق چندین راه پشتیبانی کنید. برای یک، آن را با ترکیبات است که می تواند به عنوان آنتی اکسیدان ها عمل کند، که نشان داده شده است که به دفاع از سیستم دفاع مغز خود را (19Trusted منبع، 20Trusted منبع). همچنین به نظر می رسد که تجزیه مواد شیمیایی Messenger استیل کولین (ACH) متوقف شده است، که در حافظه نقش دارد. به نظر می رسد سطح ACH در بیماری آلزایمر (21Trusted Source، 22Trusted Source) کاهش یافته است.

در یک مطالعه 39 بیمار مبتلا به بیماری آلزایمر خفیف تا متوسط، هر روز 60 بار (میلی لیتر) مکمل عصاره مریم یا یک داروی داروی روزانه 4 ماه مصرف کردند. کسانی که عصاره مریم گلی را مصرف می کنند، بهتر است در آزمون هایی که حافظه، حل مسئله، استدلال و سایر توانایی های شناختی را اندازه گیری می کنند (Source 21Trusted). در بزرگسالان سالم، مریم گلی به بهبود حافظه را در دوزهای پایین نشان داد. دوزهای بالاتر همچنین باعث افزایش خلق و خو و افزایش هوشیاری، آرامش و دلسوزی (منبع 23Trusted) می شوند. به نظر می رسد در مردها و جوانان و سالخوردگان حافظه و عملکرد مغز (24Trusted Source، 25Trusted Source) بهبود یافته است. مطالعات نشان می دهد که مریم گلی ممکن است حافظه، عملکرد مغزی و علائم بیماری آلزایمر را بهبود بخشد.

شرکت خشکبار و سبزی خشک فردوس ناب تولید کننده برتر سبزی خشک در ایران

 

 

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X